Embedded SW Developer for Rail Automation - Praha

V našem R&D centru Siemens Mobility Praha se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens Mobility pro železniční dopravu.

Nabízíme příležitost podílet se na vývoji nové generace železničního přejezdu, inteligentního ovládání výhybky, návěstidel, světelné signalizace, balíz, počítadel náprav, vstupně výstupních modulů, ovládacích a zobrazovacích prvků vlaku apod. Máme zkušenosti s projekty v bezpečnostních kategoriích SIL0 – SIL4 dle Safety CENELEC norem EN 50128 a EN 50129 s důrazem na moderní komunikaci přes zabezpečený Ethernet s pokročilou preventivní diagnostikou a využitím procesoru k řízení v redundantním módu. V našem R&D centru realizujeme kompletní řešení od definování požadavků přes vývoj softwaru, hardwaru a mechaniky až po verifikaci, validaci a typové zkoušky. Naše produkty jsou nasazovány po celém světě v rámci přechodu na moderní systémy řízení kolejové dopravy jako ETCS. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci na projektech, které v tomto odvětví patří ke světové špičce a určují nové trendy.

Vaším úkolem bude

  • vývoj softwaru pro produkty železniční automatizace s důrazem na kvalitu kódu
  • úzká spolupráce s vývojem hardwaru, podpora testování a měření prototypů

Těšit se můžete na

  • mladý, přátelský kolektiv s nadšením pro inovace a kvalitu
  • špičkově vybavené pracoviště a laboratoře
  • zajímavé R&D projekty realizované ve spolupráci se zahraničními vývojovými centry Siemens Mobility
  • každodenní využití anglického jazyka
  • unikátní technologie a know-how
  • bonus za nástup do společnosti
  • relokační bonus v případě stěhování za prací

Co u Vás oceníme

  • vysokoškolské vzdělání technického směru
  • velmi dobrou znalost programovacích jazyků C/C++
  • dobrou znalost angličtiny
  • znalost standardů pro vývoj softwaru (např. MISRA)
  • zkušenosti s vývojem embedded systémů (např. ARM architektury)
  • zkušenosti se systémy pro správu verzí (např. Git, ClearCase, SVN)
  • zkušenosti se statickou a dynamickou analýzou kódu
  • výhodou jsou znalosti a praktické zkušenosti s vývojem softwaru pro bezpečnostní systémy
  • týmového ducha, analytické a systémové myšlení, skutečné zaujetí pro kvalitu
  • ochotu cestovat cca 3 týdny v roce

Můžeme Vám nabídnout

  • práci s důrazem na kvalitu a spolehlivost
  • tvůrčí práci a prostor pro seberealizaci
  • systematickou podporu expertního rozvoje
  • sílu a stabilní zázemí společnosti Siemens Mobility
  • otevřené možnosti expertního i manažerského růstu
  • 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office, firemní mateřskou školku, to vše pro lepší skloubení pracovního a soukromého života
  • příjemné prostředí s prostory pro relaxaci a zábavu
  • individuální rozpočet na benefity který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • elektronické stravenky
  • moderní pracoviště přímo u metra B Stodůlky

Informace o pozici

Místo pracoviště

Siemensova 2715/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu neurčitou

Benefity

Bonusy/prémie, příspěvek na dovolenou, mobilní telefon, notebook, příspěvek na penzijní/životní připojištění, flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, závodní stravování, kafetérie, firemní školka, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, příspěvek na vzdělání, možnost občasné práce z domova, firemní akce, 13. plat, zahraniční pracovní cesty

Požadované vzdělání

Vysokoškolské / univerzitní

Požadované jazyky

Angličtina (pokročilá)

Zadavatel

Siemens Mobility, s.r.o.

Kontakt

Martina Nižaradzeová