Specialista logistiky - juniorní pozice

Do týmu, který vykonává celou řadu navazujících činností v logistickém řetězci, hledáme specialistu pro denní komunikaci s kolegy v týmu a také s kolegy v Siemens výrobních závodech i dopravci v rámci celé Evropy.

K práci bude potřebovat pouze znalost němčiny minimálně na úrovni B2 (mluvená i psaná forma), uživatelskou znalost Excelu, pečlivost a samostatnost, dobrou náladu, chuť se učit a ochotu pomáhat druhým.

Logistický background a znalost základních logistických pojmů (např. předchozí práxe ve spediční firmě typu Schenker, Kühne&Nagel) – bude pro kandidáta velkou výhodou.

Znalost angličtiny rovněž vítána, ideální je kombinace obou jazyků s důrazem na němčinu.

Náplň práce

  • denní komunikace s dodavateli/přepravci kvůli nejasnostem na fakturách
  • denní komunikace s kolegy v Siemens výrobních závodech, kteří mají na starosti schvalování faktur
  • kontrola správnosti faktur z logistického hlediska - nejedná se o účetnictví nebo práci v účtárně, žádné uzávěrky
  • řešení nedostatků na faktuře, které brání jejich dalšímu zpracování, s poskytovateli přepravních služeb
  • poradenství v oblasti faktur po splatnosti
  • vytváření reportů ze systému dle požadavků zákazníků
  • a další úkoly v oblasti logistiky

Požadavky na kandidáta

  • dobrou znalost němčiny (minimálně B2) a základy angličtiny
  • velmi dobrou znalost MS Excel
  • kladný vztah k IT (bezpapírová kancelář), výborné komunikační, prezentační a koordinační schopnosti
  • schopnost dotahovat věci do konce
  • samostatný a pečlivý přístup
  • Vaší výhodou bude základní přehled o odborných termínech používaných v přepravní logistice

Co nabízí Siemens

  • 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, home office a firemní mateřskou školku pro lepší skloubení pracovního a soukromého života
  • Individuální rozpočet na benefity ve výši min. 24 000 Kč, který si můžete proměnit na kombinaci až 8 dní volna navíc, bodů do cafeterie či příspěvků na penzijní a/nebo životní pojištění
  • příspěvek na stravování ve formě stravenek nebo příspěvku ve firemní kantýně
  • možnost stát se akcionářem Siemens a získat akcie zdarma
  • nejrůznější slevy a zvýhodněné nabídky

Plně Vás zaškolíme, poskytneme Vám maximální podporu a budeme Vás směřovat k rozvoji Vašich pracovních zkušenosti.

Děkuji, těším se na případnou spolupráci.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Siemensova 2715/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Délka pracovního poměru

Na dobu určitou

Požadované vzdělání

Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou

Požadované jazyky

Němčina (pokročilá), Angličtina (mírně pokročilá)

Zadavatel

Siemens s.r.o.

Kontakt

Michaela Stáňová