Part-time Support in Controlling and Reporting dep.Excel,VBA

Hledáme na částečný úvazek posilu do našeho oddělení, které se zabývá reportingem a controllingem pro kolegy v Německu. Ideální práce pro studenty, které baví pracovat s excelem a chtějí vidět, co obnáší reporting a controlling 🙂

Co vás čeká?

  • Budete pomáhat při vytváření několika finančních reportů zaměřující se na různé aspekty vnitropodnikových financí. Většina těchto reportů je vytvářena v Excelu za pomoci vzorců a jednodušších maker. Většina reportů se dělá pravidelně, občas přijdou nějaké jednorázové.
  • Občas bude potřeba poopravit vzorec, aby vše správně fungovalo, občas třeba kouknout do makra a zkusit najít, proč nefunguje. Makra používáme obvykle krátká a jednoduchá, tak se nemusíte bát nějakých složitostí (např. jednoduchý „loop“ s kopírováním buněk).
  • Pokud zbude čas, můžeme ti třeba ukázat i reporty, které se zatím vytváří manuálně, a můžeš nám pomoci s jejich automatizací.
  • Výjimečně bude potřeba výpomoc s nějakou administrativou a nebo operativou spojenou s chodem oddělení

Co vyžadujeme

  • MS Excel -  pokročilý (vzorce, pivotky,...)
  • VBA – minimálně základy, ale čím pokročilejší, tím lepší
  • Němčina a/nebo angličtina výhodou
  • Znalost účetnictví výhodou
  • Chuť se učit něco nového, co se ti bude v kariéře rozhodně hodit 🙂

Co vám můžeme nabídnout

  • Odměnu 150 - 200 Kč/hod.
  • Omrknutí, jak to chodí v reportingu a controllingu a nabrání spousty zkušeností
  • Fajn partu lidí 🙂
  • Začátek a konec tvé pracovní doby záleží na domluvě, ale měl by ses vejít do obvyklých pracovních hodin (08:00 – 17:30). Tvé pracovní doba bude velice flexibilní – na spoustě věcí se můžeme domluvit (počet odpracovaných hodin za týden, flexibilita apod). Práce máme cca na půl úvazku, ale dá se domluvit i na nepatrně vyšším/nižším objemu. Můžeme se třeba domluvit i na rozumné pauze v době zkoušek. Po zapracování bude občas možné pracovat občas z domova a třeba i večer.

Informace o pozici

Místo pracoviště

Siemensova 2715/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Brigáda, od 11. 2. 2019 do 31. 12. 2020

Typ smluvního vztahu

Dohoda o pracovní činnosti

Mzda

150-200 Kč/hodina

Požadované jazyky

Angličtina (mírně pokročilá), Němčina (mírně pokročilá)

Zadavatel

Siemens Mobility, s.r.o.

Kontakt

Martina Nižaradzeová