V našem R&D centru Siemens Mobility Praha se zabýváme vývojem software, hardware, validací a mechanickým designem. Výsledky naší práce lze najít v mnoha produktech koncernu Siemens Mobility pro železniční dopravu.

Nabízíme příležitost podílet se na vývoji nové generace železničního přejezdu, inteligentního ovládání výhybky, návěstidel, světelné signalizace, balíz, počítadel náprav, vstupně výstupních modulů, ovládacích a zobrazovacích prvků vlaku apod. Máme zkušenosti s projekty v bezpečnostních kategoriích SIL0 – SIL4 dle Safety CENELEC norem EN 50128 a EN 50129 s důrazem na moderní komunikaci přes zabezpečený Ethernet s pokročilou preventivní diagnostikou a využitím procesoru k řízení v redundantním módu. V našem R&D centru realizujeme kompletní řešení od definování požadavků přes vývoj softwaru, hardwaru a mechaniky až po verifikaci, validaci, typové zkoušky a integraci do nadřazených systémů. Naše produkty jsou nasazovány po celém světě v rámci přechodu na moderní systémy řízení kolejové dopravy jako ETCS. Máme zájem o dlouhodobou spolupráci na projektech, které v tomto odvětví patří ke světové špičce a určují nové trendy.

Student HW Developer for Rail Infrastructure

Vaším úkolem bude:

  • vývoj bezpečnostního hardwaru pro železniční automatizaci
  • tvorba specifikací, návrh schémat, podpora návrhu PCB
  • testování a měření prototypů, typové zkoušky: klimatické, vibrační, EMC kompatibilita

Těšit se můžete na:

  • mladý, přátelský kolektiv s nadšením pro inovace a kvalitu
  • špičkově vybavené pracoviště a laboratoře
  • zajímavé R&D projekty realizované ve spolupráci se zahraničními vývojovými centry Siemens Mobility
  • každodenní využití anglického jazyka
  • unikátní technologie a know-how

Co u Vás oceníme:

  • dobrou znalost angličtiny (němčina výhodou)
  • znalosti návrhu embedded HW, digitální i analogový design, napájecí zdroje, mikro-kontroléry
  • týmového ducha, analytické a systémové myšlení, skutečné zaujetí pro kvalitu

Můžeme Vám nabídnout:

  • flexibilní pracovní dobu
  • možnost pracovat z domova pro lepší skloubení práce a školy
  • příspěvek na stravování ve formě e-stravenek
  • kartu Multisport za zvýhodněnou cenu či ActivePass
  • zvýhodněné nabídky a slevy pro zaměstnance
  • po dokončení studia možnost spolupráce na HPP
  • pracoviště v blízkosti metra Stodůlky v Praze

Information about the vacancy

Job location

Siemensova 2715/1, 155 00  Praha-Stodůlky, Czech Republic

Employment type

Temporary work, from 2020-08-05 to 2021-12-31

Type of employment

Agreement on working activities (DPČ), agreement on work (DPP)

Required languages

English (intermediate)

Posted by

Siemens Mobility, s.r.o.

Contact

Kristýna Homolová